22.04.2015

З 1 липня 2015 року набудуть чинності зміни до Угоди про міжнародне вантажне сполучення (СМГС) і Службових інструкцій (СІ) до СМГС.

Запропоновані зміни та доповнення дозволять здійснювати міжнародне перевезення в межах однієї держави за участю декількох перевізників або одному перевізнику по інфраструктурі декількох держав, тобто забезпечують  транскордонність перевезень. З актуалізованим текстом СМГС і СІ до СМГС можна ознайомитися за посиланням:

http://www.uz.gov.ua/cargo_transportation/legal_documents/smgs_2015/.

Завдяки змінам включено нові правові суб'єкти-перевізники (наступний, договірний), керуючі інфраструктурою, власники вагонів. Також розширено взаємодію системи СМГС з системою залізничного права ЦІМ.

У новій редакції Угоди про міжнародне вантажне сполучення визначена роль інфраструктури та керуючого нею суб’єкта як агента перевізника, що дає можливість перевізникові (при необхідності) укладати договір на використання інфраструктури, при цьому відправнику і одержувачу не потрібно вибудовувати правові відносини з керуючим інфраструктурою.

Крім того, зміни міжнародного транспортного права СМГС і СІ до СМГС дозволили спростити умови перевезень вантажів у залізнично-поромному сполученні – раніше необхідно було створювати окремий пакет нормативно-правових актів, включаючи підписання міжурядових угод.

Рішення про введення в дію комплексних змін і доповнень до СМГС і СІ до СМГС було прийнято 6 червня 2014 року на позачерговій Комісії ОСЗ з транспортного права. При їх розробці враховано результати реформування систем залізничного транспорту в країнах, які застосовують дане транспортне право, зміни структури і компетенції органів державного управління залізничним транспортом тощо.