22.04.2015

20 квітня 2015 року у м. Варшава (Республіка Польща) відбулася зустріч Голови Державного космічного агентства України Олега Уруського з Президентом Польського космічного агентства Мареком Банашкевичем.

Під час зустрічі сторони підписали Меморандум про взаєморозуміння між Державним космічним агентством України та Польським космічним агентством у сфері дослідження та використання космічного простору в мирних цілях.

Метою підписання документа є забезпечення співробітництва між українськими та польськими підприємствами, установами в сфері космічної діяльності.

Порядок денний переговорів також включав питання перспективних напрямків розвитку українсько-польської співпраці у космічній сфері, серед яких наукові космічні дослідження, дистанційне зондування Землі та інші. Сторони обговорили можливості двостороннього співробітництва в контексті членства Республіки Польща в Європейському космічному агентстві, питання співпраці в рамках програми Європейського Союзу «Горизонт 2020», створення спільної робочої групи у справах космосу в рамках Міжурядової українсько-польської комісії з питань торговельно-економічного співробітництва, а також можливостей створення спільних підприємств космічного спрямування.