22.04.2015

20 квітня у рамках робочого візиту до Люксембурга для участі у міністерському засіданні країн «Східного Партнерства» Міністр закордонних справ України Павло Клімкін провів низку двосторонніх зустрічей з керівниками зовнішньополітичних відомств держав-членів ЄС, зокрема Іспанії – Хосе Мануелем Гарсія-Маргальйо, Латвії – Едгарсом Ринкевичсом, Словаччини – Мирославом Лайчаком, Чехії – Любомиром Заоралеком та Угорщини – Петером Сійярто.

Сторони обговорили широкий спектр питань двостороннього співробітництва та шляхи стабілізації ситуації на Донбасі. Павло Клімкін подякував за послідовну підтримку країнами ЄС територіальної цілісності та суверенітету України та наголосив, що лише повне та всеохоплююче виконання всіх пунктів Мінських домовленостей сприятиме становленню сталого миру на Донбасі.

Глава зовнішньополітичного відомства України відзначив необхідність розгортання на Сході України міжнародної місії з підтримки виконання Мінських домовленостей, яка стане додатковим інструментом стабілізації безпекової ситуації в регіоні.

Міністр також поінформував своїх колег про основні результати внутрішніх реформ в Україні, передусім у контексті боротьби з корупцією, конституційної реформи, децентралізації влади тощо. У цьому зв’язку Павло Клімкін окремо підкреслив важливість проведення в окремих районах Донецької та Луганської областей місцевих виборів відповідно до міжнародних стандартів, першочерговою умовою для чого має стати  припинення вогню, відведення важкого озброєння, забезпечення доступу спостерігачів ОБСЄ та звільнення усіх заручників.

Під час зазначених зустрічей керівник зовнішньополітичного відомства України привернув особливу увагу на необхідність збереження європейської та трансатлантичної єдності у питанні продовження тиску на РФ з метою повного виконання Мінських угод.