23.04.2015

20-22 квітня 2015 року Хмельницьку АЕС відвідали представники компанії Skoda JS a.s. (Чехія). У рамках візиту фахівці компанії побували на будівельному майданчику 3-го та 4-го енергоблоків ХАЕС, здійснили огляд існуючих споруд і будівельних конструкцій та ознайомилися з технічною документацією.

Це чергова робоча зустріч, яка відбулася з ініціативи чеської сторони і передбачала загальне ознайомлення із станом справ на будівельному майданчику енергоблоків 3 та 4 Хмельницької АЕС. Представники чеської компанії Skoda JS a.s. готові і надалі продовжувати співпрацю із українською стороною.

Нагадаємо, що на сьогодні підготовлено та погоджено з відповідними міністерствами і відомствами так зване «концептуальне рішення», яке передбачає добудову блоків із використанням корпусів реакторів, вироблених на потужностях чеської Skoda JS.

Як зауважив заступник головного інженера із нових блоків ВП ХАЕС Олександр Корлиханов, сьогодні перед атомниками стоїть важливе завдання: забезпечення країни електроенергією в достатній кількості. Саме тому для подальшого економічного розвитку держави вкрай необхідні нові енергетичні потужності і спорудження енергоблоків 3 та 4 Хмельницької АЕС – це першочергове завдання.

Довідково

Хмельницька АЕС (ХАЕС) – розташована на території Хмельницької області в місті Нетішин. У складі Хмельницької АЕС працює два енергоблоки (ВВЕР-1000) загальною потужністю 2000 МВт (підключені у 1987 і 2004 роках). Основне призначення станції – покриття дефіциту електричних потужностей в Західному регіоні України.

Перевірки та експертизи, проведені державними і незалежними міжнародними експертами МАГАТЕ, Рискаудит, TACIS, ВАО АЕС, підтверджують високий рівень безпеки енергоблоків ХАЕС.