23.04.2015

За дорученням Олексія Павленка Міністерство аграрної політики та продовольства України розпочало детальний аналіз діяльності та стану підпорядкованих державних підприємств за всіма напрямками сільського господарства. Про це Міністр написав на власній сторінці в соціальній мережі Facebook.

Першою галуззю стало шовківництво, його представляють близько 30 ДП. Проте, як з’ясувала перевірка, жодне з них не займається ані вирощуванням шовкопрядів, ані виробництвом шовку. «У кращому випадку їх землі та нерухоме майно адаптували під рослинництво або тваринництво, в гіршому — вони взагалі не працюють і мають заборгованість, яка постійно зростає», — написав Олексій Павленко.

Міністр навів декілька прикладів, серед яких Київська обласна коконосушарка. На її базі успішно працює автостоянка та автомайстерня. Ще одну коконосушарку під Києвом (шовкорадгосп «Баришівський») облаштували під вирощування качок, а до цього тут активно займалися посівною. Наразі господарська діяльність зупинена. Доля необоротних активів складає 99%, стосовно наявних боргів підприємства відкрито виконавче провадження. Шовкорадгосп «Апостольський» у Дніпропетровській області не використовують взагалі. Господарська діяльність тут не здійснюється, наявні 85 га землі простоюють, а загальна вартість активів (57 тис. грн.) вп’ятеро менша за кредиторську заборгованість (305 тис. грн.). У той же час з шовкорадгоспу «Гоголевський», що на Полтавщині працівники створили ефективне підприємство з чистим прибутком 882,2 тис. грн. Вони зберегли землі, організували вирощування зернових та облаштували птахівник.

Олексій Павленко додав, що Міністерство готове надати таким підприємствам всебічну підтримку, але ключовою умовою має стати виведення аграрного бізнесу, який зараз перебуває «в тіні», до правового поля. «Ми готові підтримати трудові колективи, які не допустили знищення держпідприємств та організували сільськогосподарське виробництво. Якщо шовківництво знищено, нехай фермери заробляють на рослинництві або тваринництві. Але ж ця діяльність має бути легальною. Досягти цього дозволить приватизація шляхом розпаювання», — підкреслив Міністр.

Перевірки охоплять аграрні держпідприємства усіх галузей, включаючи рослинництво, тваринництво, конярство, виноградарство, фумігацію, сільпром тощо. Крім того, буде проаналізована діяльність та стан таких великих підприємств як ДПЗКУ та «Укрспирт».