23.04.2015

22 квітня у Мінсоцполітики під головуванням заступника Міністра соціальної політики Віталія Мущиніна відбулася робоча нарада фахівців Міністерства і представників Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН). Йшлося про створення в Україні єдиної і прозорої інформаційної системи реєстрації внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

Робота зі створення зазначеної системи триває в рамках Меморандуму про співробітництво між Мінсоцполітики, Регіональним представництвом УВКБ ООН та Фундацією інновацій і розвитку.

Представник Фундації Давид Кірізіа представив проект Інформаційної системи управління гуманітарною допомогою, впровадження якої, за його словами, допоможе уникнути дублювання при реєстрації внутрішньо переміщених осіб і дасть змогу отримати більш повні дані про демографічну структуру ВПО для адресного надання їм гуманітарної допомоги і підвищення якості роботи державних органів з цією категорією населення.

Обговорюючи можливості запропонованої іноземними партнерами системи, спеціалісти Міністерства нагадали, що на базі Державного підприємства „Інформаційно-обчислювальний центр Мінсоцполітики України” вже працює система он-лайн-реєстрації переміщених осіб, покликана, зокрема, скоротити „живі” черги на реєстрацію ВПО. Функціоналом цієї системи також передбачена можливість пошуку і статистичного аналізу за категоріями переселенців.

Робота з долання інформаційних бар’єрів між надавачами й отримувачами державної та гуманітарної допомог триває. На наступній зустрічі буде детально обговорено технічні параметри модернізації системи захисту переміщених осіб, оптимальне застосування пропозицій міжнародних фахівців. На порядку денному і таке актуальне завдання, як захист персональних даних внутрішньо переміщених осіб.