23.04.2015

Україна і Латвія, яка зараз є головуючою країною Євросоюзу, обмінюватимуться досвідом реформ культурної політики і поглиблюватимуть співпрацю між профільними міністерствами та окремими творчими колективами.

Про це йшлося під час зустрічі Віце-прем’єр-міністра – Міністра культури В’ячеслава Кириленка та Міністра культури Латвії Даце Мелбарде. З латвійської сторони  у переговорах також взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол Латвії в Україні Аргіта Даудзе, Ейнарс Цилінкіс – парламентський секретар Міністерства культури Латвії, Леонарда Кестере – радник Міністра культури Латвії.

На початку зустрічі Віце-прем’єр висловив вдячність Латвії за послідовну політичну підтримку територіальної цілісності, незалежності та європейського вибору України, а також допомогу, яку Латвія надає Україні.

В’ячеслав Кириленко повідомив, що Міністерство культури України розробляє нові підходи в управлінні культурною галуззю та Стратегію розвитку української культури в рамках курсу реформ, який здійснює український Уряд.

Розпочато формування Ради реформ при Міністерстві культури, до якої Віце-прем’єр запросив представника Латвії. У ході розмови йшлося про латвійський досвід реформування культури відповідно до європейських стандартів, зокрема, у сфері охорони культурної спадщини, у музейній справі. В’ячеслав Кириленко також повідомив про хід узгодження умов приєднання України до програми ЄС «Креативна Європа».

«Україна зацікавлена у поглибленні двосторонньої співпраці на рівні Міністерств культури та між окремими творчими колективами», - запевнив В’ячеслав Кириленко.

Зі свого боку, Міністр Даце Мелбарде пояснила особливості латвійської моделі управління культурною галуззю, зокрема, статус спеціального фонду фінансування культури, досвід взаємодії з неурядовими організаціями. Пані Міністр запевнила у готовості передавати відповідний досвід через програми обміну експертами та проведення спільних акцій та проектів. При цьому вона зробила особливий акцент на співпрацю в сфері оперного мистецтва і літератури.