23.04.2015

У столиці Литовської Республіки за участю військовослужбовців ЗС України триває головна плануюча конференція багатонаціонального командно-штабного навчання “Кленова арка – 2015”. Впродовж тижня представники Збройних сил Канади, Литовської Республіки, Польщі та України працюють у напрямку погодження усіх ключових питань, пов’язаних із проведенням цьогорічного навчання.

Україну на заході представляють група військовослужбовців Командування Сухопутних військ ЗС України, Академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного та окремої аеромобільної бригади.

За словами голови української робочої групи з планування заходу підполковника Анатолія Іченського, в ході цієї конференції учасники повинні детально сформулювати усі аспекти проведення навчання “Кленова арка – 2015”. На основі розробленої раніше концепції зараз визначаються головні завдання для учасників, алгоритм їхніх дій за сценарієм та порядок нарощування обстановки. Окрім того, зараз необхідно затвердити організаційно-штатну структуру навчання, перелік логістичних потреб, сформувати та підготувати для затвердження низку необхідних юридично-правових документів, що регламентують організацію та проведення КШН “Кленова арка – 2015”.

«Завдяки серії навчань “Кленова арка” вже декілька років поспіль ми маємо можливість навчати наших вояків за кращими стандартами армій провідних країн світу. Окрім того, проведення цього навчання є вкрай необхідним у форматі створення та діяльності багатонаціональної бригади, до складу якої увійдуть підрозділи ЗС Литви, Польщі та України», – підкреслив підполковник Анатолій Іченський

Слід нагадати, що основні зусилля під час проведення навчання будуть спрямовані на підготовку керівництва багатонаціонального батальйону та офіцерів підпорядкованих йому підрозділів у форматі командно-штабного навчання. Окрім відпрацювання інших питань, увага, зокрема, приділятиметься особливостям збройних конфліктів сучасності. Розглядатимуться методи протидії ворожій пропаганді, співробітництва з місцевим населенням та засобами масової інформації тощо. Ключову функцію у цьому аспекті підготовки відіграватимуть українські та канадські фахівці з відповідним досвідом роботи в інформаційному полі миротворчих та стабілізаційних операцій.

З огляду на високий рівень та практичну цінність заходу, було ухвалено рішення про те, що участь у навчанні, окрім військовослужбовців окремої аеромобільної бригади, візьмуть також понад десять офіцерів Академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного. Досвід, який вони отримають, буде ретельно проаналізовано, узагальнено та впроваджено у підготовку майбутніх офіцерів й військових фахівців інших ланок управління.

Остаточних  домовленостей щодо організації та проведення навчання буде досягнуто під час заключної плануючої конференції, яка відбудеться влітку.

Навчання проходитиме восени в одному з навчальних центрів ЗС Литовської Республіки.