23.04.2015

23 квітня 2015 року в м. Київ відбудеться конференція за результатами впровадження українсько-швейцарської програми «Здоров’я матері та дитини» в Україні.

Українсько-швейцарська співпраця у сфері охорони здоров’я матерів та дітей в Україні триває вже понад 17 років. За час впровадження для забезпечення здоров’я вагітних та новонароджених в Україні Програмою було виділено більш ніж 22 млн. швейцарських франків. Активне впровадження Програми у партнерських регіонах (Вінницька, Волинська, Івано-Франківська області, АР Крим) дозволило переконатися у ефективності запропонованих Програмою нових ефективних підходів та інструментів і досягти хороших результатів.

Саме про результати співпраці та свої досягнення розповідатимуть представники з партнерських областей Програми. Серед основних тем доповідей будуть такі:

• безперервна медична освіта в Україні;

• інновації в освіті медиків і управлінців: симуляційні центри та літня школа управлінців;

• стандартизація медичних практик в акушерстві та неонатологів;

• ефективні підходи до моніторингу та аудиту клінічної практики;

• ефективне управління: історії успіху партнерських закладів;

• eHealth (електронна охорона здоров’я) та медичні інформаційні системи;

• телемедицина та електронна інвентаризація: досвід областей.

Також партнери Програми нададуть рекомендації щодо впровадження представлених напрацювань, переважна більшість з яких може бути реалізована у будь-якій області України, оскільки вони є простими у використанні та не потребують суттєвих ресурсних затрат.

У конференції беруть участь:

• представники

o Міністерства охорони здоров’я України;

o Швейцарського бюро співробітництва в України;

o Швейцарського інституту охорони здоров’я та тропічної медицини;

o Національної медичної академії післядипломної освіти ім. Шупика;

• начальники управлінь охорони здоров'я Волинської, Вінницької та Івано-Франківської облдержадміністрацій;

• головні лікарі фахівці з партнерських закладів Програми;

• керівництво обласних управлінь охорони здоров’я та головні спеціалісти з акушерства і неонатології з усіх регіонів України.

Місце проведення: м. Київ, готель «Президент», вул. Госпітальна 12 (метро «Палац Спорту»), конференц-зала «Європейська ½».

Час проведення: 23 квітня, з 10:00 до 16:00, початок реєстрації ЗМІ в 9:30.

За додатковою інформацією та з приводу проведення інтерв’ю звертатися: Введенська Альона.

Телефон:  (050) 462-52-53, e-mail ppt_adv@ukr.net

Довідково

Українсько-швейцарська співпраця, спрямована на поліпшення здоров’я матерів і дітей, розпочалася у 1997 році. За цей період реалізовано багато успішних ініціатив спільно з МОЗ України, НМАПО ім. П.Л.Шупика та партнерами з Волинської, Івано-Франківської, Вінницької областей та АР Крим. Діяльність українсько-швейцарської програми «Здоров’я матері та дитини» ґрунтується на міжнародному підході «безпечна вагітність та пологи». Цей підхід передбачає використання сучасних ефективних та економічно доступних методів спостереження і допомоги (клінічних практик), які запобігають можливим ускладненням у період вагітності та під час пологів.

Довготривала співпраця з партнерськими регіонами була орієнтована на підтримку реформ і модернізацію системи охорони здоров’я матерів та і дітей, децентралізацію та покращення якості надання перинатальної допомоги, впровадження сучасних підходів до надання послуг і організації системи охорони здоров’я, покращення управлінського потенціалу, тощо.

За час впровадження для забезпечення здоров’я вагітних та новонароджених в Україні Програмою було виділено більш ніж 22 млн. швейцарських франків. Остання фаза Програми (травень 2011 р. — квітень 2015 р.) присвячена поширенню досвіду та досягнень попередніх фаз у всіх районах Вінницької, Волинської Івано-Франківської областей та АР Крим (до березня 2014 року).