24.04.2015

23 квітня у Києві відбулося десяте засідання Спільного комітету експертів з реалізації Угоди між Україною та ЄС про спрощення оформлення віз.

З метою максимального використання громадянами України можливостей «посиленої» Угоди між Україною та ЄС про спрощення оформлення віз (чинна з 1 липня 2013 р.), а також її належного застосування консулами країн Шенгену, сторонами вперше підписано Рішення Спільного візового комітету щодо схвалення оновлених Вказівок про порядок застосування Угоди.

Сторони відзначили позитивну динаміку застосування «посиленої» Угоди.

Зокрема, протягом 2014 року відбулося суттєве збільшення виданих українцям багаторазових віз переважною більшістю держав-членів ЄС: 52,4% від загальної кількості оформлених віз строком дії від 1 до 5 років (39% у 2013 р.).

На безоплатній основі була видана кожна третя шенгенська віза громадянам України.

Кількість відмов у оформленні шенгенських віз громадянам України в цілому залишилася на рівні попереднього року і становила 1,97% (в середньому для інших держав складає 5,1%).

З боку європейських партнерів було підтверджено готовність до більш повного використання положень Угоди про спрощення оформлення віз, зокрема з метою подальшого збільшення питомої ваги багаторазових віз терміном дії до 5 років, а також оперативного реагування на наявні скарги щодо невиконання її положень.

Зокрема, після інформування МЗС України з наведенням конкретних випадків порушення Угоди і належного реагування Європейської Комісії, за результатами проведення детального розслідування кожного порушення в інтересах заявників – громадян України були переглянуті до 90% відповідних рішень дипломатичних представництв та консульських установ європейських держав згідно з вимогами Угоди та Візового кодексу ЄС

Делегацією Європейської Комісії було позитивно сприйнято інформацію про виконані українською стороною заходи, передусім щодо запровадження «біометричних» паспортів, з метою завершення другої фази Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України та запровадження для громадян України безвізового режиму короткострокових поїздок.