24.04.2015

У зв'язку з початком пікетів з боку шахтарів Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин ухвалив рішення скоротити програму участі в міжнародній конференції з питань енергетики «CERAWeek-2015» в Х'юстоні (Техас, США) на півтора дня, і вже сьогодні він вилітає до Києва.

Під час конференції високого рівня В. Демчишин детально поінформував представників міжнародних компаній про ресурсний і технологічний потенціал України у сфері енергетики та наголосив на важливості модернізації та розвитку газотранспортної інфраструктури України для стабільності і сталості європейського енергетичного ринку.

“Міжнародні партнери активно цікавляться енергетичною сферою, з надією дивляться на перші кроки реформування — налагодження ринкових відносин. Міжнародні партнери та інвестори готові надати поштовх для справжнього розвитку, але відверто кажуть про побоювання політичної нестабільності, впливу війни на Сході, острах перед корупційними ризиками. Тим не менше ми оптимістичні щодо наших перспектив”, - сказав Володимир Демчишин, коментуючи результати поїздки.

У рамках конференції В. Демчишин провів зустрічі з представниками енергетичних компаній Chevron, ENI, Shell, Statoil, Kinder Morgan, низкою інвестиційних фондів. Міністр також провів зустрічі із заступником помічника держсекретаря США, що опікується питаннями енергетики, Робертом Ічордом, міністром енергетики Литви Рокасом Масіулісом та іншими.

Наприкінці візиту також заплановано зустріч з міністром енергетики США Е. Монізом.

Під час енергетичної «панелі» конференції учасники обговорили актуальні питання розвитку глобального газового ринку. Окрему увагу приділено ситуації на ринках країн Азійського континенту, Європи та США у контексті розширення потенціалу для багатостороннього взаємовигідного співробітництва.

“Світові експерти прекрасно розуміють, що Україна – найбільш перспективний та ефективний транзитер російського газу, і альтернатива з’явиться нескоро, які б заяви не лунали з боку РФ. У разі повномасштабного реформування ринку газу відповідно до європейських стандартів Україна може стати східноєвропейським газовим хабом, оскільки має безпрецедентну систему ГТС та ПСГ”, - зазначив В. Демчишин.

Незважаючи на насичений графік важливих подій та зустрічей, Міністр скоротив візит і повертається до України уже 24 квітня для участі в низці нарад, присвячених ситуації з розрахунками з державними шахтами та працівниками державних вугільних підприємств.