24.04.2015

Реформування системи пільг в Україні відбувається за трьома напрямками: скорочення неефективних пільг, які були у чинному законодавстві, але ніколи не працювали, адресність надання пільг та посилення соціальної справедливості при наданні пільг. Про це в ефірі ток-шоу «Дебати PRO» на Першому національному телеканалі повідомив Перший заступник Міністра соціальної політики України Василь Шевченко.

«Ми повинні відійти від радянської системи надання пільг та, врахувавши досвід європейських країн, побудувати власну модель надання соціальної допомоги громадянам», - сказав він.

За словами Першого заступника Міністра, пільговикам, які мають право на пільгу, наприклад, із житлово-комунальних послуг, вона буде встановлюватися в залежності від доходів родини. «Якщо людина бідна – вона може отримати допомогу від держави. Але якщо держава забезпечує людині високий рівень соціального захисту через високу пенсію чи заробітну плату, то вона таку пільгу не матиме», - зазначив Василь Шевченко.

Водночас він зауважив, що для деяких категорій – ветеранів війни, "чорнобильців", інвалідів, учасників бойових дій – необхідно залишити пільги без прив'язки до доходів.