24.04.2015

Держслужбою України соцзахворювань проведено закупівлю та поставку у регіональні Центри профілактики та боротьби зі СНІДом лабораторне обладнання, зокрема – проточний цитофлуориметр для Івано-Франківського обласного центру СНІДу, біохімічні аналізатори для 11 центрів СНІДу у Харківській, Рівненській, Чернівецькій, Івано-Франківській, Черкаській, Вінницькій, Київській, Житомирській, Сумській, Львівській, Тернопільській областях; обладнання ІФА з комплектами дозаторів для 13 центрів СНІДу: Харківського, Вінницького, Житомирського, Закарпатського, Львівського, Волинського, Київського, Тернопільського, Сумського, Чернігівського, Херсонського, Хмельницького обласних центрів СНІДу; Київського міського центру СНІДу.

Також здійснено закупівлю та поставку двох автоматичних аналізаторів - обладнання для проведення досліджень донорської крові імунохемілюмінесцентним методом – для потреб Рівненської ОСПК і, що особливо важливо, для Сєверодонецької ОСПК Луганської області, яка на сьогодні виконує функції обласного закладу на території, підконтрольній Уряду України.

Дана закупівля стала можливою в рамках реалізації Держслужбою України соцзахворювань Проекту міжнародної технічної допомоги «Підтримка системи моніторингу й оцінки Міністерства охорони здоров’я України» (реєстраційна картка № 2692-03). Кошти на його впровадження виділені Урядом США через Центри профілактики та боротьби із захворюваннями (CDC) Департаменту охорони здоров’я США (DHHS) у рамках бюджетної програми «Удосконалення заходів протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань України».

Таким чином, завдяки активній позиції Держслужби України соцзахворювань та підтримки донора Проекту стало можливим забезпечити суттєве покращення матеріально-технічної бази лабораторій Центрів профілактики та боротьби зі СНІДом та станцій переливання крові – реципієнтів Проекту.

Слід зазначити, що кошти по основному фонду Держбюджету України на обладнання у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу не виділялись з 2007 року.

За інформацією Державної служби України з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань.