24.04.2015

Укравтодор оприлюднив пропозицію з реалізації першого в Україні інвестиційного проекту будівництва та експлуатації на умовах концесії нової автомобільної дороги «Львів – Краковець». Вона належить до міжнародного транспортного коридору №3 Берлін/Дрезден-Вроцлав-Львів-Київ. Концесійний проект «Львів - Краковець» зможе стати першим успішним прикладом державно-приватного партнерства в галузі дорожнього господарства.

Наступним кроком буде запуск масштабної маркетингової кампанії. Найближчий місяць-півтора Міністерство інфраструктури та Укравтодор будуть вивчати стан готовності ринку та зацікавленість інвесторів вкладати гроші в транспортну інфраструктуру, в проект першої концесійної дороги зокрема. Очікується, що конкурс буде запущений наступного місяця, ймовірно переможець буде визначений уже до кінця року, щоб в мінімальні терміни залучити фінансування та невідкладно розпочати будівництво.

«Нова дорога сполучатиме Україну з Польщею через міжнародний автомобільний пункт пропуску «Краковець» і йтиме в об’їзд населених пунктів, що дасть змогу українцям швидше і з комфортом дістатися в пункт призначення. Таких проектів раніше в Україні не було, і його запуск  – великий крок для нашої держави. Сучасна автомагістраль «Львів - Краковець» з’єднає Україну і Європу в прямому і переносному значенні», - прокоментував запуск проекту Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський.

Платний швидкісний автобан стане альтернативою автошляху М-10, який проходить через низку населених пунктів, а це - постійні обмеження руху, підвищення ризику аварійності та негативний вплив на екологію регіону. Нова дорога «Львів - Краковець» протяжністю 84,4 км матиме 4 смуги та розрахункову швидкість руху 120 км/год.

За умовами проекту фінансування для будівництва, утримання та ремонту нової дороги буде на 100% залучати приватний інвестор, термін концесії – до 49 років. На нову автомобільну дорогу «Львів - Краковець» розроблено проектну документацію, відведено земельні ділянки, а також розроблено конкурсну документацію з урахуванням міжнародної практики.

Ознайомитися з детальним описом проекту будівництва дороги Львів - Краковець можна на офіційному сайті Укравтодору http://www.ukravtodor.gov.ua/kontsesiinii-proekt-%22lviv-krakovets%22/%D1%81_1-10.html