24.04.2015

Десяте засідання Діалогу проводиться вперше після підписання Україною та ЄС Угоди про асоціацію.

Українську делегацію очолила заступник Міністра аграрної політики та продовольства з питань європейської інтеграції Владислава Рутицька, делегацію від ЄС – заступник Генерального директора з аграрних питань та питань розвитку сільських територій Монік Паріат.

У ході Діалогу сторони обговорили стан та перспективи розвитку спільної сільськогосподарської політики ЄС та сільськогосподарської політики України, стан торговельних зв’язків України та ЄС з Російською Федерацією у світлі обмежувальних заходів російської сторони у сфері імпорту продовольства. Було детально проаналізовано результати використання українськими експортерами переваг режиму автономних торговельних преференцій ЄС для України в частині експорту продукції сільського господарства.

Сторони також обговорили окремі актуальні питання співпраці в аграрній сфері, зокрема, розвиток ефективних та прозорих земельних відносин в Україні, імплементацію Україною положень Угоди про асоціацію у сфері географічних позначень, розвиток законодавства України та ЄС у сфері органічного землеробства, підтримку малого та середнього аграрного бізнесу.