25.04.2015

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук під час зустрічі з представниками Федерального міністерства навколишнього середовища, охорони природи, будівництва та ядерної безпеки ФРН, яка відбулася 23 квітня 2015 року розповів, що створення та діяльність Фонду енергоефективності має стратегічне значення для України.

Дана зустріч – це продовження реалізації домовленостей, досягнутих за результатами робочого візиту Прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка до Федеративної Республіки Німеччина 1-2 квітня поточного року.

«Для нашої Держави дуже важливо, щоб Фонд працював прозоро, а механізм його роботи має бути побудований таким чином, щоб політична та економічна ситуація в країні не впливала на його роботу», повідомив Сергій Савчук.

За словами Голови Агентства основними завданнями Фонду має бути реалізація державних інструментів енергоефективності в житловому, бюджетному секторі та в перспективі на підприємствах сфери теплопостачання. Також  взаємодія з міжнародними фінансовими інституціями та організаціями, донорами щодо розробки, реалізації та популяризації програм з енергоефективності та енергозбереження в зазначених секторах, юридична допомога отримувачам підтримки за рахунок Фонду.

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук відзначив, що джерелами наповнення Фонду можуть бути:

·   кошти державного бюджету;

·   донорські внески міжнародних фінансових інституцій;

·   фізичних та юридичних осіб резидентів та нерезидентів України;

·   доходи від продажу квот за механізмом Кіотського протоколу тощо.

Крім того, сторонами було підкреслено, що дієвим способом наповнення Фонду є запровадження револьверного механізму, який передбачає, що зекономлені на субсидіях кошти державного бюджету будуть спрямовані на подальшу підтримку проектів з енергоефективності.