26.04.2015

Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури взяв участь у церемонії нагородження переможців конкурсу «Вікі любить пам’ятки». Захід відбувся у Національному заповіднику «Софія Київська».

В’ячеслав Кириленко висловив вдячність організатору конкурсу – громадській організації «Вікімедіа Україна» та усім учасникам конкурсу – а це майже 100 осіб – за інтелектуальні зусилля зі створення статей про українські культурні пам’ятки та небайдужість до пам’яткоохоронної справи.

«Дякую за інтелектуальну сміливість, за готовність ділитися своїми знаннями та розвиватися самим», - сказав Віце-прем’єр.

Генеральний директор заповідника Неля Куковальська привітала переможців конкурсу на території пам’ятки світового значення: «Сподіваюся, ще більше українців долучатимуться до створення статей про українські визначні місця». Серед переможців конкурсу – 16-річний Олексій Женчук, який вдосконалив статтю про Дзвіницю Софії Київської, завдяки чому текст став одним із найпопулярніших в українській Вікіпедії.

Виконавчий директор громадської організації «Вікімедіа Україна» Наталія Тимків зазначила, що проведення конкурсів у Вікіпедії дозволяє заохотити її вже активних дописувачів, а також людей, які раніше до того не створювали статей, до написання матеріалу для Вікіпедії. «Ми також проводимо фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки», який уже зібрав понад 100 тисяч фотографій пам’яток культурної спадщини України. З них можна створити найповніший каталог національного культурного спадку. Однак існує потреба в якісних статтях», - наголосила представник Вікіпедії.

Відтак, організація внесла пропозицію проводити спеціальне навчання із створення статей про пам’ятки, також планує знову провести фотоконкурс про українські пам’ятки.

Після церемонії на території Софії Київської В’ячеслав Кириленко разом з усіма учасниками церемонії взяв участь у посадці дерев. Кожне нове дерево на території пам’ятки ЮНЕСКО розташовується відповідно до спеціально узгодженого дендрологічного плану.

З нагоди Міжнародного дня пам’яток і визначних місць, який відзначається 18 квітня, В’ячеслав Кириленко створив статтю про цю дату, ставши першим українським урядовцем-автором вікіпедійної статті.

Довідково

Конкурс зі створення статей, присвячених культурним пам’яткам України, тривав з 7 березня до 5 квітня. За цей час 98 авторів створили 265 статей. П’ятірка головних переможців конкурсу:

●          Аліна Возна (м. Хмельницький) – 1-е місце

●          Любов Качор (м. Львів) – 2-е місце

●          Олексій Женчук (м. Київ) – 3-є місце

●          Тарас Рикмас (м. Львів) – 4-е місце

●          Олег Крепосняк (м. Одеса) – 5-е місце

Вікіпедія – вільна онлайн енциклопедія, яку може редагувати кожна людина, що має доступ до інтернету. Українська Вікіпедія є найбільшою україномовною онлайн-енцикопедією, і в ній зараз нараховується більше 560 тисяч статей та близько 2600 користувачів, які протягом останнього місяця зробили щонайменше одне редагування. Для Вікіпедії зібрано найповніший каталог пам'яток культурної спадщини України і завантажено 47 тисяч фотографій лише за 2014 рік.