26.04.2015

У січні цього року, відповідно до законодавства, залізничні медичні заклади були передані на місцевий рівень. У зв’язку з запровадженням реформи міжбюджетних відносин виникла низка гострих питань щодо передачі у комунальну власність цілісних майнових комплексів залізничних медичних закладів, забезпечення їх фінансування та організації проходження медичних оглядів залізничників.

Для вирішення цих проблем необхідні скоординовані дії міністерств інфраструктури, охорони здоров’я, залізниць, медичних служб та місцевих громад. На цьому під час селекторної наради в Укрзалізниці 23 квітня наголосив заступник Міністра інфраструктури України Микола Снітко. «Міністерство як регулятор робило і буде робити все можливе для того, щоб оперативно вирішити назрілі питання», - зазначив Микола Снітко.

Він наголосив, що найгостріша ситуація на сьогодні склалась по двох медичних закладах Укрзалізниці (ДЗ «Вузлова лікарня станції Чернігів Південно-Західної залізниці» та ДЗ «Вузлова поліклініка станції Житомир Південно-Західної залізниці»), де  місцевою владою не прийнято рішення щодо взяття на фінансування, заклади не включені до мережі місцевих бюджетів та відповідно не мають затверджених кошторисів на 2015 рік.

Микола Снітко доручив відповідальним фахівцям підготувати необхідну документацію для врегулювання правових відносин. Заступник Міністра також поінформував, що в структурі акціонерного товариства «Українська залізниця» залишаються десять медичних закладів, з яких два - на поки-що непідконтрольній відомству території Донецької залізниці.

Заступник Міністра наголосив, що стратегія розвитку системи охорони здоров’я на залізничному транспорті спрямована на збереження системи профілактичних медичних оглядів. В зв’язку з цим відповідальним фахівцям доручено розробити порядок та схеми проведення всіх видів медичних оглядів залізничників із урахуванням прийнятих рішень щодо передачі відомчих закладів охорони здоров’я в комунальну власність та забезпечити закріплення структурних підрозділів залізниць за відповідними медичними закладами.

Довідково:

Відповідно до статті 28 Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» медичні заклади, визначені у додатку № 10 до цього Закону (у т.ч. 75 медичних закладів залізничної галузі), з 1 січня 2015 року повинні фінансуватися з місцевих бюджетів за рахунок медичної субвенції.

Постановою Кабінету Міністрів України від 23.01.2015 № 11 «Деякі питання надання медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам» затверджено Порядок та умови надання медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам. Головним розпорядником медичної субвенції є Міністерство охорони здоров’я.

Починаючи з 1 січня 2015 року, питання фінансового забезпечення відомчих закладів охорони здоров’я залізничного транспорту, з урахуванням постійного прикріпленого населення, яке вони обслуговують, має вирішуватися відповідними місцевими органами влади.