26.04.2015

Ще три місяці тому у Мінагрополітики не могли назвати точну кількість підпорядкованих ДП. Не було єдиного переліку підприємств. Нині Міністерство відновило контроль в управлінні підпорядкованими підприємствами. Перевірено діяльність усіх підприємств та установ. Їх загалом 571, разом із освітніми закладами, переданими до Міносвіти.

Про це заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко під час депутатських слухань у Комітеті Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних ресурсів.

«Більшість державних підприємств давно вилучені з реальної економіки. Це – економічний зашморг на шиї держави, який заважає галузі вільно дихати», - наголосив Міністр.

Він зазначив, що фінансовий результат великих та середніх підприємств АПК різної форми власності обвалився з 21,1 млрд. грн. у 2013 році до 0,9 млрд. гривень. «Загальний дохід від реалізації продукції державних підприємств зі сфери управління міністерства у 2014 році, порівняно з 2013-м скоротився на 11,6%, до 3,9 млрд. грн. Валовий прибуток знизився на 18,7%, до 1,1 млрд. грн. Чистий фінансовий результат: - 493 млн. грн. (в 2013 р. +48 млн. грн. прибутку)», - наголосив Олексій Павленко.

Я ініціював роздержавлення 254 підприємств. З них 101 - приватизуємо через розпаювання. Більше 10 тисяч членів трудових колективів отримають земельні та майнові паї. Плануємо реорганізувати й інші 158 підприємств. Натомість залишити не більше 10. Далі й їх чекає приватизація», - підкреслив Міністр.

Крім того, у рамках засідання із доповіддю про результати роботи перед членами аграрного комітету виступили керівники ПАТ «Аграрний фонд», ПАТ «ДПЗКУ» та ДП «Укрспирт».