27.04.2015

26 квітня в день 29-ї річниці Чорнобильської трагедії Міністр екології та природних ресурсів Ігор Шевченко разом з Президентом України Петром Порошенком, членами Уряду, народними депутатами відвідали «ЧАЕС» і вшанували пам’ять вічного подвигу Героїв Чорнобиля хвилиною мовчання та покладанням квітів до меморіалу біля адміністративного корпусу станції.

Делегація Мінприроди оглянула об'єкт «Укриття» та монтажну зону нового безпечного конфайнмента у формі арки над сумнозвісним 4-м блоком, на якому зараз проводять перший етап стикування західної і східної частин.

“Ми робимо все можливе, щоб зменшити вплив помилок минулого на сьогодення і на майбутнє нашої країни: добудовується Новий безпечний конфайнмент, який надійно накриє 4 енергоблок ЧАЕС та убезпечить нас від радіаційних ризиків Чорнобиля; відновлюємо ліси, щоб не допустити розповсюдженню радіактивного пилу, створюємо безпечне сховище для відпрацьованих продуктів атомних електростанцій; поглиблюємо дно річки Прип’ять, щоб не було паводків; підтримуємо дамби в належному стані, щоб забруднена вода не потрапляла у Дніпро. А вже чисті території зони відчудження заслуговують на те, щоб стати повноцінним заповідником”, - наголосив Ігор Шевченко.

Ігор Грамоткін, генеральний директор ДСП «ЧАЕС» розповів про етапи будівництва конфайнмента, яке проводить французький консорціум Novarka. Проект нового безпечного конфайнмента є спільною працею 28 країн, що здійснюють фінансування НБК за участю ЄБРР.