27.04.2015

У столиці триває низка заходів, приурочених до 29-х роковин аварії на ЧАЕС. Так, перший заступник голови КМДА Ігор Ніконов разом з громадськістю поклав квіти до Меморіального кургану героїв Чорнобиля на території церкви Святого Архангела Михаїла.

«29 років тому нашу державу спіткала найжорстокіша в історії людства техногенна катастрофа – аварія на Чорнобильській атомній станції. Називати якусь точну кількість жертв цієї аварії неправильно, адже постраждала вся Україна, всі ми досі відчуваємо наслідки цієї катастрофи. Проте є люди, які постраждали найбільше – це, в першу чергу, ліквідатори, які ціною свого здоров’я рятували майбутнє, та мешканці територій, на які прийшовся найбільший удар. І сьогодні ми маємо забезпечити цим людям, в першу чергу, належне медичне обслуговування. Саме тому цього року, вперше, на санаторно-курортне лікування чорнобильців І категорії та дітей-інвалідів, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи виділено понад 13,4 мільйонів гривень», – розповів Ігор Ніконов.

Він пояснив, що закупівля послуг санаторно-курортного лікування буде проводитися департаментом соціальної політики, враховуючи профілі захворювання постраждалих осіб та потерпілих дітей, їхні потреби та медичні рекомендації щодо місця лікування (курорту).

Ігор Ніконов додав, що до 29-х роковин аварії міська влада запланувала понад 15 млн. грн. на виплату матеріальної допомоги чорнобильцям. Так, допомогу отримають:

- діти-інваліди, інвалідність, яким пов’язана з Чорнобильською катастрофою – 96 осіб по 250 грн. на одну особу;

- діти-сироти – 46 осіб по 250 грн. на одну особу;

- інваліди ЧАЕС ( категорії 1) – 15905 осіб – 300 грн. на одну особу;

- вдови (вдівці) померлих громадян, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою – 4653 особам по 250 грн. на одну особу;

- постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорії 2) – 37793 особам – 250 грн. на одну особу.

Нагадаємо, що станом на 1 квітня цього року в Києві проживає майже 83 тисячі осіб, які мають статус постраждалих внаслідок катастрофи на Чорнобильській АЕС, із них:

44 тисячі – учасники ліквідації наслідків аварії;

22 тисячі – потерпілі;

12 тисяч – потерпілі діти;

372 особи – учасники інших ядерних аварій;

4,5 тисяч – вдови (вдівці), опікуни дітей-чорнобильців.

На сьогодні майже половина всіх чорнобильців Києва проживає у Деснянському та Дарницькому районах.