28.04.2015

Україна має широкі експортні можливості як з точки зору географії поставок, так і з боку асортименту сільськогосподарської продукції. Про це в ефірі 24 телеканалу повідомив в. о. голови правління ПАТ «Державна продовольчо-зернова корпорація України» Валерій Томіленко.

Він додав, що Україна входить до трійки найпотужніших гравців на європейському зерновому ринку. В Азії головним партнером нашої країни є Китайська Народна Республіка, до якої, відповідно до контракту, відвантажуються зернові культури.

Проте Валерій Томіленко підкреслив, що експорт до Китаю не варто обмежувати лише сировиною. «Спільно з Міністерством аграрної політики та продовольства ми почали працювати над розширенням номенклатури товарів, що поставляються на китайський ринок. Мета — поставляти не лише зернові, але й товари з доданою вартістю. Така робота триває, поки що я не можу перелічити ці товари, аби не створювати ажіотаж на ринку», — повідомив в. о. голови правління  ДПЗКУ.

Говорячи про експортні перспективи на азійський ринок, він висловив думку, що Україна має всі шанси не лише вийти, але й закріпитися на ринку регіону.