28.04.2015

У Львівській області реалізовуватимуть програму економічного врядування для розвитку малого та середнього бізнесу. Відповідний протокол про наміри 27 квітня підписали голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, голова Львівської облради Петро Колодій і президент міжнародної благодійної організації «Фонд Східна Європа» Віктор Лях. Цей документ дав офіційний старт реалізації програми «Лідерство в економічному врядуванні (ЛЕВ)», покликаної покращити бізнес-середовище на теренах України.

Львівщина стала першою областю, де розпочнеться впровадження цієї програми.

«Реалізація цього проекту – це сигнал, що наша область є відкритою для бізнесу. Це також хороша нагода довести, що бізнесове середовище тут є найкращим в Україні. Реалізувавши цей проект, ми, з одного боку, продемонструємо інвесторам, що тут безпечно і комфортно, а з іншого боку, дамо можливість нашим підприємцям отримати нові знання, досвід і ознайомитися з потенційними можливостями на закордонних ринках», - зазначив під час підписання Олег Синютка.

За словами президента Фонду Східна Європа Віктора Ляха, програма працюватиме на національному та регіональному рівнях. «Наше завдання – у тісній взаємодії із органами влади, бізнес-асоціаціями, експертами та громадськістю прибрати основні бар’єри, які стримують розвиток малого та середнього бізнесу», - зазначив він.

Серед основних завдань – визначення правових, нормативних та адміністративних заходів, які покращують середовище для розвитку малого та середнього бізнесу, підтримка у підготовці та впровадженні ефективного законодавства, а також координація зацікавлених сторін для просування економічно обґрунтованих та фіскально-відповідальних реформ.

Пріоритетними напрямами організатори називають реформування адміністративних послуг, системи оподаткування, доступність комунальних послуг для бізнесу, а також сприяння експортній діяльності підприємцям.

Довідково

Програма «Лідерство в економічному врядуванні» впроваджується Фондом Східна Європа, за фінансування Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Партнерами також є Інститут економічних досліджень та політичних консультацій, Центр соціально-економічних досліджень – CASE-Україна та Київський економічний інститут.

Період реалізації – грудень 2019 року.