28.04.2015

У єдиній базі потреб демобілізованих буде зібрана інформація про умови проживання, стан здоров’я, потребу у соціальній допомозі, обслуговуванні, а також проблемні питання. Про це повідомили в департаменті соціального захисту населення Дніпропетровської облдержадміністрації.

За дорученням голови Дніпропетровської облдержадміністрації, департаментом соціального захисту населення ОДА розроблена «Картка соціально-побутових потреб демобілізованого учасника АТО». Цей документ містить інформацію щодо соціально-побутових умов проживання, стану здоров’я, соціальної допомоги, обслуговування, проблемних питань, які необхідно вирішити. За кожним демобілізованим закріплюється соціальний працівник, який заповнить таку картку, з’ясувавши потреби військового, а також координуватиме реалізацію надання допомоги військовим.

Кожен демобілізований має право на отримання матеріальної допомоги на оздоровлення. Таку допомогу на Дніпропетровщині вже отримали 76 бійців.

За бажанням військовослужбовці можуть отримати земельну ділянку під забудову чи для ведення сільського господарства. Так 33 військових вже отримали земельні ділянки, ще 744 – отримали дозволи на розробку проектів землеустрою.

Військові, які були серйозно поранені, отримують безкоштовне протезування та необхідне лікування. Зокрема, послугою протезування вже охоплено 10 військовослужбовців.

Нагадаємо, що завдяки допомозі європейських країн та благодійних фондів, протягом 2014-2015 років з медичних закладів Дніпропетровщини на лікування та реабілітацію до Естонії, Латвії, Литви, Польщі та Німеччини було направлено 131-го  бійця.

Також Центром зайнятості надаються послуги з працевлаштування демобілізованих військових.

Як повідомлялося раніше, на Дніпропетровщину із зони АТО повернеться більше 5 тисяч військовослужбовців