28.04.2015

Олексій Павленко: Мінагрополітики ініціювало масштабне роздержавлення і приватизацію аграрних держпідприємств Державні сільськогосподарські підприємства зі сфери управління Мінагрополітики давно вилучені з реальної економіки та на сьогодні є фактором стримування розвитку галузі і залучення інвестицій. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Олексій Павленко під час слухань у профільному комітеті Верховної Ради України.

Зокрема, відповідно до законодавства заборонена приватизація 177 підприємств, підпорядкованих Мінагрополітики. Переважна більшість із них – це залишки зруйнованих адміністративних будівель і земля, яка або давно продана на тіньовому ринку, або не використовується взагалі. Наприклад, Одеське державне підприємство з племінної справи у тваринництві», радгосп-завод «Мукачівський», Первомайський державний науково-інженерний центр із проблем ресурсо- та енергозбереження. «Висновок очевидний: від держпідприємств практично нічого не залишилося. Їх стан жахливий, а між собою вони конкурують лише сумами боргів. Фінансовий результат усіх великих і середніх підприємств АПК різної форми власності, включаючи державну, за попередні два роки катастрофічно обвалився», — зазначив Олексій Павленко.

Він додав, що сьогодні держава об’єктивно не здатна відновити хоча б декілька з них. У той же час, забороняючи їхню приватизацію, вона перешкоджає приватним інвесторам, які мають і гроші, і бажання розвивати в Україні аграрний бізнес.

З огляду на це Мінагрополітики ініціює масштабну приватизацію. Першим кроком має стати роздержавлення 254 підприємств. Із них 101 планується приватизувати через розпаювання. Понад 10 тисяч членів трудових колективів отримають земельні паї. Інші будуть реорганізовані до 10 підприємств і в подальшому також приватизовані. «Сьогодні приватизація — єдиний вихід з ситуації. Місія Міністерства — формувати політику, сприяти розвитку агросектору, а не заробляти на корупційних схемах», — сказав Олексій Павленко.