28.04.2015

Про реформування органів внутрішніх справ, ліквідацію МРЕВ, нову патрульну поліцію та збільшення камер відеоспостереження на дорогах, розповів Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков у ефірі одного з національних телеканалів.

За словами Арсена Авакова, зараз підготовлено та передано в Парламент чотири законопроекти.

«Закон «Про національну поліцію», Закон «Про органи внутрішніх справ» і два закони щодо змін до Правил дорожнього руху, функціонування патрулів. Я дуже сподіваюсь на те, що закони будуть підписані Президентом та наберуть чинності не пізніше 1 червня», - сказав Міністр внутрішніх справ.

Арсен Аваков зазначив, що для запобігання правопорушенням потрібно збільшити кількість камер відеоспостереження, в громадських місцях та на дорогах. Це передбачено у вищезазначених закопроектах.

«Кількість камер відеоспостереження збільшиться в рази. Ми говоримо про те, щоб камери могли фіксувати порушення на дорогах. На основі цих записів правоохоронці будуть виписувати штрафи, а порушникам надходитимуть так звані «листи щастя», - зазначив очільник МВС.

Міністр внутрішніх справ України зупинився також на реформуванні ДАІ.

«Буде нова патрульна поліція. Між містами, на трасах буде поки що ДАІ. Але у нас вистачить і сил, і ресурсів. Буде дорожній патруль. Ми повністю змінимо нинішню систему МРЕВ. До кінця року почне функціонувати новий сервісний центр, в якому буде абсолютно інший рівень обслуговування, спрощені процедури. Там громадяни зможуть оформляти все, що стосується МВС: починаючи від довідок про несудимість, закінчуючи реєстрацією зброї.