28.04.2015

У зв’язку із землетрусом у Федеративній Демократичній Республіці Непал МЗС рекомендує громадянам України невідкладно повідомити рідним в Україні, Посольству України в Республіці Індія або Міністерству закордонних справ України за телефоном гарячої лінії" про своє місцезнаходження та можливість зв’язку з вами для того, щоби в подальшому можна було забезпечити ваше безпечне повернення в Україну. Просимо також повідомляти будь-яку інформацію про інших громадян України, які перебувають в Непалі.

Зараз громадянам України необхідно неухильно дотримуватися вказівок місцевих органів влади, керівників рятувальних служб, командирів рятувальних загонів щодо заходів безпеки в районі стихійного лиха. Рекомендується перебувати у безпечному місці, пересуватися тільки перевіреними маршрутами (у жодному разі не наодинці) та враховувати погодні умови і їх прогноз.

Просимо зважати на небезпеку сходження лавин, а відтак відмовитися від будь-якого переміщення у високогір’я.

Необхідно зважити на те, що для відновлення стабільного функціонування міжнародного авіаційного сполучення з Непалом знадобиться декілька днів.

Інфраструктура Непалу, в тому числі дорожня, та громадські будівлі зазнали значних руйнувань.

Водночас найближчим часом планується відправлення українського літака для евакуації громадян України з території Непалу. Місцем збору громадян України визначено Почесне консульство України в Непалі (адреса – House No. 122, Bhagwan Marg, Narayan Chour, Naxal, Kathmandu, Nepal). Для організації евакуації громадян України до Катманду, столиці Непалу, відряджаються працівники Посольства України в Індії.

Про перебування громадян України в Непалі, необхідність екстреної допомоги або про інші обставини, що вимагають негайного реагування, громадянам України слід повідомляти Посольству України в Індії за номером телефону +918826297218, на адресу електронної пошти emb_in@mfa.gov.ua; Почесному консульству України в Непалі за тел. +977-1-441-6544, +977-1-441-6767, або на цілодобову «гарячу лінію» МЗС України: +38 (044) 238 16 57.