29.04.2015

У церемонії передачі гуманітарного вантажу взяли участь Віце-прем'єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, Державний секретар Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Ханс-Йоахім Фухтель, виконуючий обов'язки Голови Державної служби з надзвичайних ситуацій Зорян Шкіряк.

«Ми вдячні Німеччині за постійну увагу та допомогу Україні в такий складний період. Ця робота ведеться не один рік, і вона стосується не лише гуманітарної допомоги. Зокрема, банком KfW надано кредит у розмірі 500 млн. євро, які будуть направлені на відновлення Донбасу», - сказав Геннадій Зубко.

Віце-прем'єр-міністр України зазначив, що символічним є передача гуманітарної допомоги Державній службі з надзвичайних ситуацій в дні трагічної річниці аварії на Чорнобильській АЕС, оскільки саме рятувальники першими були задіяні у подоланні наслідків цієї страшної техногенної катастрофи.

Геннадій Зубко додав, що сьогодні в Києві відбувається Міжнародна конференція на підтримку України, яка підтверджує важливість нашої країни для Європи, та дасть можливість ще більше привернути увагу міжнародної спільноти до тих проблем, які спричинила військова агресія на Донбасі й залучити відповідну допомогу.

«У зв'язку із військовою агресією ми отримали понад мільйон переселенців, понад 5 мільйонів людей потребують гуманітарної допомоги. У нас є маршрутна карта - що, як і коли потрібно зробити», - наголосив він.

Державний секретар Федерального міністерства економічного співробітництва і розвитку Ханс-Йоахім Фухтель повідомив, що Уряд Німеччини надав гуманітарну допомогу ДСНС України на суму 1 млн. євро.

Довідково

З жовтня 2014 року Уряд Німеччини здійснює підтримку України та забезпечує усім необхідним переселенців зі Східних регіонів країни. Цього разу до складу гуманітарної допомоги, окрім продуктів харчування, засобів гігієни, постільної білизни та меблів, входить спеціальний вантаж, призначений для Державної служби з надзвичайних ситуацій, зокрема пожежні захисні каски, одяг та взуття, пожежні рукави тощо.

Протягом останніх півроку Україна вже отримала п`ять гуманітарних вантажів, серед яких були будівельні матеріали, побутова техніка, ліжка, ковдри, предмети гігієни та продукти харчування. За підтримки німецького Уряду було зведено 7 модульних містечок у Дніпропетровській, Запорізькій та Харківській областях, розрахованих на 4 тис. місць.