29.04.2015

На Рівненщині проведено повторну нормативну грошову оцінку земель 1009 населених пунктів, що становить 98% від їх загальної кількості. До цих поселень входять 981 село, 15 селищ міського типу та 13 міст.

У першому півріччі 2015 року заплановано провести повторну оцінку 86 населених пунктів, дія нормативної грошової оцінки земель яких спливає найближчим часом. Для земель, розташованих у межах населених пунктів, незалежно від їх цільового призначення нормативна грошова оцінка проводиться не рідше, ніж один раз на 5-7 років.

На сьогодні в області укладено договори на виготовлення технічної документації з нормативної грошової оцінки земель 23 населених пунктів. Фінансування ведеться за рахунок коштів обласного бюджету, що надійшли у порядку відшкодування втрат сільсько- та лісогосподарського виробництва у сумі 99,9 тис. гривень. Стосовно решти – 63 поселень – розпочато підготовчі роботи.

Довідково

Технічна документація з нормативної грошової оцінки земель у межах населених пунктів затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою.

Нормативна грошова оцінка земель є основою для встановлення обґрунтованих платежів за землю. Її своєчасна актуалізація сприяє наповненню місцевих бюджетів.