29.04.2015

Перший заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості України Ігор Мартиненков зустрівся з представниками Ради голів Незалежної профспілки гірників України (НПГУ).

Під час зустрічі обговорено заходи, які здійснюються Міненерговугілля для врегулювання проблем вугільної галузі, зокрема своєчасної виплати заробітної плати шахтарям. Також обговорювалися ключові позиції програми реформування вугільної галузі.

Ігор Мартиненков вислухав точку зору та аргументи профспілкових лідерів, наголосивши, що реформування галузі буде здійснюватись відповідно до Програми реформування вугільної галузі після її затвердження Урядом України.

Він також зазначив, що основний підхід, обраний Міністерством при підготовці Програми — це збільшення видобування вугілля шахтами, для того щоб зменшити його собівартість і вивести вугільні підприємства на беззбитковий рівень.

Міністерство також виступило з пропозицією надати можливі приміщення та зали для проведення зустрічі профспілок цього тижня, хоч не змогло задовольнити терміновий запит шахтарів щодо надання приміщень для роботи в основному офісі міністерства.

На жаль, запит було отримано безпосередньо в день планованої зустрічі, і його виконання могло порушити заплановану роботу відомства, відповідального в тому числі за забезпечення роботи підприємств і збуту вугілля, яке щоденно видобувають шахти, що працюють у звичному режимі.

Міненерговугілля, за словами Ігоря Мартиненкова, завжди відкрите до діалогу і розраховує на всебічну підтримку профспілкових організацій щодо проведення запланованих реформ із метою підвищення ефективності роботи вугільних підприємств та забезпечення соціальної підтримки гірників.

Нагадаємо, що програма реформування вугільної галузі, розроблена фахівцями Міністерства енергетики та вугільної промисловості за участю представників профспілок, експертів, керівників вугільних підприємств на підтримку України.

Нагадаємо також, що 28 квітня Міністр енергетики та вугільної промисловості Володимир Демчишин бере участь у Міжнародній конференції на підтримку України, де, серед інших, під час енергетичної панелі буде обговорено проблеми реформування енергетичної галузі та залучення інвестицій у паливно-енергетичний комплекс України.