29.04.2015

24 та 25 квітня у рамках Всеукраїнського дня меланоми проведено безкоштовні медичні огляди щодо наявності раку шкіри у мешканців Києва. Усі кияни, що бажали перевірити здоров’я своєї шкіри на предмет виявлення злоякісних новоутворень, звертались до лікарів закладів територіального медичного об'єднання «Дерматовенерологія» та інших профільних медичних закладів. Заходи проведені за ініціативи ГО «Українська академія дерматовенерології» та за підтримки Національної медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика і Благодійного фонду «Довіра людей».

Для тих пацієнтів, які не мали змоги дістатися до державних медичних установ працював мобільний пункт надання дерматовенерологічної допомоги. У різних районах столиці робили огляди група лікарів. До слова, обстеження проводив і головний позаштатний дерматовенеролог міста Києва, президент Української академії дерматовенерології та директор територіального медичного об’єднання «Дерматовенерологія» Олександр Літус. «Вже п’ятий рік поспіль ми проводимо інформаційно-профілактичні заходи по боротьбі з раком шкіри. І вони мають свій результат. Багато громадян вже більш-менш свідомо підходять до збереження здорового стану своєї шкіри. Більшість вже розуміє, що меланома – це реальна загроза життю і не варто нехтувати засобами безпеки та профілактики. Кожен рік до нас долучається все більше та більше партнерів, і ми їм вдячні за це, бо разом ми збережемо більше людських життів», – зазначив Олександр Літус.

За два дні інтенсивної роботи пересувного медпункту, лікарями було оглянуто 464 особи. Виявлено 2 меланоми, 8 випадків базальноклітинного раку, 1 випадок пласкоклітинного раку, у 6 осіб діагностовано хворобу Боуена. Також у 17 громадян виявлено актинічний кератоз, що є передраковим станом.

Всіх охочих пройти обстеження лікарі запрошують звернутись в ТМО «Дерматовенерологія», що знаходиться в Києві, на вул. Саксаганського 72, та пройти огляд на безкоштовній основі.

Для запобігання появи злоякісних новоутворень на шкірі фахівці рекомендують:

1. Небажано перебувати на пляжі в період з 10 до 16 години

2. Відмовтесь від відвідування соляріїв

3. Категорично не допускайте перебування на пляжі дітей у віці до 3-х років

4. Використовуйте сонцезахисний одяг: капелюхи з широкими полями, сорочки з довгим рукавом та сонцезахисні окуляри

5. Категорично не заклеюйте родимки пластиром

6. Використовуйте сонцезахисні засоби в період перебування на сонці

7. Проводіть самостійний огляд шкіри з метою виявлення підозрілих новоутворень шкіри

8. При знаходженні новоутворень на шкірі треба негайно звернутися до лікаря-дерматолога

9. У випадку травми родимки негайно зверніться до лікаря-дерматолога

10. За допомогою лікаря проведіть дерматоскопію усіх підозрілих родимок та новоутворень шкіри