30.04.2015

29 квітня під головуванням Першого заступника Міністра культури Ігоря Ліхового і заступника голови КМДА Ганни Старостенко відбулась третя нарада міжвідомчої робочої групи по збереженню та музеєфікації вулиці стародавнього міста на Поштовій площі.

Було обговорено поточний стан археологічної знахідки та етап будівельних робіт; способи реставрації та музеєфікації пам’ятки; створення інформаційного майданчику з метою оперативного інформування суспільства.

Генеральний директор Національного науково-дослідного реставраційного центру Світлана Стрельникова підкреслила технологічну складність ведення реставраційних робіт мокрої археологічної деревини, особливо з великою кількістю знахідок. До розробки концепції консервації та реставрації деревини залучені науковці Національного заповідника «Хортиця», які мають позитивних досвід у реставрації козацьких «чайок» - дерев’яних човнів. Серед можливих методик реставрації деревини – поліетилен-гліколь, вакуумні камери, гамма-опромінення - пріоритетною визначено методику вакуумних камер. Однак, перед реставрацією всього об’єкту буде проведено ряд експериментальних досліджень та визначено оптимальний спосіб.

Представник інвестора та керівник проекту будівництва на Поштовій площі Валерій Олейник доповів, що порушень щодо попередньо ухвалених рішень немає. Відповідно до вимог археологів було змінено план палевого поля, що унеможливлює пошкодження археологічних знахідок. На даному етапі триває узгоджене з планом укріплення опорних стін. По завершенню цього етапу, буде залита бетонна плита. А через 2-3 місяці, після її остаточного висихання, продовжать археологічні дослідження.

У найближчий термін буде визначено музей, в якому буде представлено деякі археологічні знахідки з Поштової площі, а також фотографії всієї знахідки та перебігу робіт археологів і будівельників.