30.04.2015

З військового майданчика аеропорту Бориспіль на лікування та реабілітацію до Румунії відбули 10 військовослужбовців Збройних Сил України, які отримали поранення під час участі в антитерористичній операції на Сході України. Для перевезення українських військових залучили відповідно обладнаний літак румунських Військово-повітряних сил “C-27 J Spartan”.

Як розповів Надзвичайний та Повноважний Посол Румунії в Україні Корнел Іонеску, поранені прибудуть до Бухареста, звідки будуть направлені до відповідних лікувальних закладів.

«Щоб відібрати людей, яких ми в змозі лікувати та реабілітувати, до Києва з Румунії приїжджала делегація у складі чотирьох лікарів різних спеціальностей, – зазначив Посол. – Хочу сказати, що це не перші українські військовослужбовці, яким наші лікарі будуть надавати кваліфіковану медичну допомогу. У лютому до Румунії на лікування прибули 11 ваших співвітчизників».

Один із українських героїв, які відправилися на реабілітацію, Олексій, розповів, що у зоні проведення антитерористичної операції провів три місяці. Там отримав кульове поранення у стегно, з переломом кісток. Наші лікарі вже зробили Олексію операцію, а зараз на нього чекає рік реабілітації, яку він частково проходитиме за кордоном. Та хлопець налаштований тільки оптимістично. Він впевнений, якщо займатися та проходити всі процедури, то зможе повноцінно стати на ноги.

Ще один військовослужбовець, який відправився на реабілітацію – Олександр. Він отримав важке поранення в обличчя у боях за Вуглегірськ. Осколок від мінометного снаряду потрапив у щелепу. Зараз хлопець хоче якнайшвидше одужати та знову стати до строю. За його словами, до призову працював на стратегічному об’єкті, тож мав можливість отримати відстрочку від служби. Проте прийняв рішення стати на захист України.

«У нас є дружні партнери за кордоном, які висловили бажання допомогти нам у лікуванні й у реабілітації поранених. Це ініціатива особисто Президента Румунії», – розповів перший заступник начальника Головного управління військового співробітництва та миротворчих операцій Генерального штабу ЗС України генерал-майор Борис Кременецький.