30.04.2015

На запрошення Віце-прем'єр-міністра - Міністра культури України В’ячеслава Кириленка в Києві перебуває з дводенним візитом Міністр культури Литви Шарунас Бірутіс.

У четвер, 30 квітня, заплановано зустріч з Віце-прем’єр-міністром – Міністром культури України. Передбачається обговорення питань подальшого розвитку двосторонньої культурної співпраці, зокрема,  проекту міжміністерської Програми співробітництва на 2016-2020 роки, взаємодії у сфері охорони культурної спадщини, практичним аспектом взаємодії, а також можливості адаптації досвіду Литовської Республіки у реформуванні галузі культури.

29 квітня литовська делегація відвідає Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник та Національний музей історії України. Наступного дня заплановані візити до Національного заповідника «Софія Київська» та Національного музею Тараса Шевченка.

Довідково

Україна і Литва успішно реалізовують Програму співробітництва на 2012-2015 роки. Зараз сторони опрацьовують реалізацію литовської ініціативи на 2016 рік - проекту культурного співробітництва на зразок сезону литовської культури, який би включав обмін інформацією про проведення міжнародних фестивалів та конкурсів, відзначення пам’ятних дат та інших значущих подій, що відбуватимуться в Україні та Литві.

У 2014 році у Литві були проведені Дні культури України та заходи до 200-річчя Тараса Шевченка.

Широкий суспільний резонанс отримали культурно-мистецькі заходи у Києві та Вільнюсі, присвячені солідарності литовського і українського народів. Так, 11 березня 2014 р. в Литві відбулася багатотисячна громадська акція «Одне серце» за участю Спікера Сейму ЛР Л.Граужинєнє та Прем’єр-міністра ЛР А.Буткявічюса на підтримку України та засудження окупації Криму. Учасники розгорнули 250-метрові державні прапори України та Литви у формі серця; 23 серпня 2014 р. Посольство України в Литві провело спільний українсько-литовський флеш-моб до Дня Незалежності України із розгортанням 250-метрового прапору України у центрі Вільнюса (у заході взяли участь Президент ЛР Д.Грібаускайтє та мер Вільнюса А.Зуокас); 15 лютого 2015 р. - у Києві була проведена акція «Серце єдності», як знак солідарності литовського народу з Україною.