30.04.2015

Під головуванням першого заступника Міністра соціальної політики Василя Шевченка та за участю представників центральних органів виконавчої влади, наукових установ, сторони профспілок та роботодавців відбулося засідання Міжвідомчої робочої групи щодо вдосконалення методології визначення прожиткового мінімуму. Дана група створена при Мінсоцполітики для вироблення пропозицій щодо зміни законодавства у цій сфері.

Василь Шевченко наголосив, що проблема удосконалення законодавства про прожитковий мінімум та забезпечення належного соціального захисту громадян в умовах соціально-економічної кризи нині вкрай актуальна. «Нам потрібен спрощений та зрозумілий для усіх громадян механізм розрахунку та застосування прожиткового мінімуму, як основного стандарту у сфері доходів населення», - зазначив він.

На засіданні обговорювалися пропозиції щодо зміни методу розрахунку прожиткового мінімуму з нормативного, який базується на обчисленні вартості трьох складових (продукти харчування, непродовольчі товари та послуги), на нормативно-структурний, що передбачає визначення вартості непродовольчих товарів та послуг, які входять до складу прожиткового мінімуму, у співвідношенні з вартістю набору продуктів харчування.

Зокрема, співвідношення вартості непродовольчих товарів і послуг та вартості набору продуктів харчування пропонується визначати з урахуванням фактичної структури споживання найменш забезпечених верств населення за даними обстеження умов життя домогосподарств України.

Учасники робочої групи підтримали висловлені пропозиції до запропонованого підходу розрахунку прожиткового мінімуму. За результатами засідання було вирішено підготувати відповідний законопроект.