30.04.2015

29 квітня о 10 год. 30 хв. зусиллями рятувальників і працівників Держлісагентства вдалося локалізувати пожежу у зоні відчуження. Наразі здійснюється гасіння окремих осередків, для чого залучено понад 300 чоловік та 50 одиниць техніки. Також на місці події працюють три літаки АН – 32П та вертоліт МІ-8. До ліквідації пожежі залучено рятувальні підрозділи з Житомирської та Київської областей, міста Києва та Спеціального центру швидкого реагування. На місці працює штаб пожежогасіння. Про це повідомив під час засідання Уряду виконуючий обов’язки Голови ДСНС Зорян Шкіряк.

Він зазначив, що у разі ускладнення ситуації у готовності перебувають сили МВС і Нацгвардії, які оперативно долучаться до ліквідації пожежі.

«Ситуація на 100% контрольована. Завдяки цілодобовій роботі та вжитим заходам нам вдалося зупинити поширення «верхового вогню» на значні території. Зараз триває ліквідація пожежі на площі близько 270 га. Радіаційний фон у зоні відчуження становить 0,021 мР/год. при допустимій нормі 0,051 мР/год, у місті Києві - 0,011 мР/год. Тим самим, я вкотре звертаюся до громадян з проханням не піддаватися паніці та припинити реагувати на розповсюдження неправдивої інформації щодо підвищення радіаційного фону», - сказав Зорян Шкіряк.