01.05.2015

Сьогодні, 30 квітня, відбулася інформаційно-консультативна зустріч Віце-прем’єр-міністра – Міністра культури України В’ячеслава Кириленка та Міністра соціальної політики Павла Розенка із членами Спільного представницького органу репрезентативних всеукраїнських об’єднань профспілок на національному рівні.

Приводом для зустрічі стало обговорення низки соціальних стандартів і гарантій.

Під час зустрічі, зокрема, обговорювалося питання перегляду прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати. Як відомо, наразі тривають переговори представників Сторін держави, роботодавців і профспілок щодо можливості підвищення розміру мінімальної зарплати з 1 липня ц.р. і підготовки пропозицій щодо розміру мінімальної заробітної плати на 2016 рік. Разом з тим, за словами заступника Міністра соціальної політики Віктора Іванкевича, Мінсоцполітики розробило законопроект, який передбачає законодавчу зміну поняття „мінімальна зарплата” і приведення її до світової практики та положень Конвенції Міжнародної організації праці. Внесення відповідних змін до законодавства дасть можливість встановлювати мінімальну заробітну плату у більш високих розмірах з урахуванням фактичного прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Також під час зустрічі обговорювалося питання індексації грошових доходів населення для захисту трудових доходів, пенсій, соціальних доплат та страхових виплат в умовах високої інфляції. Як зазначила, директор департаменту стратегічного планування та аналізу Мінсоцполітики Ольга Крентовська, фінансовий ресурс, необхідний для індексації, складає 24 млрд. грн.  „Тому цього року ця вимога може бути виконана за наявності таких коштів у бюджеті. На даний час індексація здійснюється відповідно до Закону України „Про індексацію грошових доходів населення” у межах фінансових ресурсів передбачених на ці цілі”, – повідомила вона.

Підбиваючи підсумки дискусії, Міністр соціальної політики України Павло Розенко запевнив сторони діалогу, що Мінсоцполітики й надалі підтримуватиме активні тристоронні дискусії у форматі „держава – професійні об’єднання – роботодавці”. „Переконаний, що це дозволить досягати компромісів на користь громадян”, - наголосив Розенко.

У свою чергу, Віце-прем’єр-міністр – Міністр культури України В’ячеслав Кириленко  зауважив, що об’єктивні економічні проблеми, що постали перед нашою країною, є перепоною для негайного вирішення усіх піднятих представниками профспілок питань. „Разом з тим, зі свого боку Уряд готовий до конструктивної розмови про шляхи вирішення цих питань і звертається до інших сторін з проханням про зваженість і конструктивність у обговоренні гострих соціальних проблем”, - підкреслив Кириленко.