01.05.2015

Міністр охорони здоров’я України Олександр Квіташвілі та заступник Міністра Ігор Перегінець презентували народним депутатам, представникам коаліції депутатських фракцій Концепцію реформи системи охорони здоров’я. Упродовж двох годин присутні депутати мали можливість обговорити запропоновані Міністерством кроки на шляху її реалізації, зокрема уточнити питання її законодавчого забезпечення.

За словами Міністра, проведена зустріч засвідчила, що між МОЗ і депутатами немає концептуальних розбіжностей у погляді на реформу, що дає надію на її найскоріше впровадження. Так, депутати повністю підтримали позицію Міністерства щодо медичної децентралізації, розвитку конкуренції в медицині, зміни в системі фінансування і статусу лікарень.

«Фактично, сьогодні обговорювалися окремі технічні питання – депутати надавали свої рекомендації щодо покращення функціонування банку крові, зміни будівельних стандартів для лікарень тощо», - зазначив Олександр Квіташвілі.

Міністр також розповів про дискусію навколо питання медичного страхування: «Воно розглядається як один з механізмів фінансування медичних послуг, утім, для його запровадження необхідно ретельно підготувати саму систему».

Народні депутати та Міністр охорони здоров’я України домовилися регулярно проводити подібні зустрічі, оскільки система охорони здоров’я дуже багатогранна й багатокомпонентна, тож для ефективної роботи всі реформаторські кроки мають бути взаємоузгодженими і забезпеченими законодавчо.