02.05.2015

30 квітня під час церемонії підписання проектних документів щодо надання допомоги Урядом Японії Україні у подоланні наслідків конфлікту на Сході України Віце-прем'єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко подякував Японії за активну допомогу.

Геннадій Зубко нагадав про підписання меморандуму між Урядом Японії та  Мінрегіоном щодо залучення 4,2 млн. доларів, що будуть направлені на проведення робіт по переведенню Луганської обласної лікарні у Сєверодонецьк.

«Сподіваюсь, що ці кошти, які сьогодні надаються Урядом Японії також підуть на вирішення проблемних питань. Цього потребує не лише Донецька, Луганська, а і Харківська, Дніпропетровська, Запорізька області, які нині найбільше прийняли вимушено переміщених людей», - зазначив Віце-прем'єр-міністр України. За його словами, ці кошти дозолять відновлювати економічну інфраструктуру регіону, підтримати малий та середній бізнес, що дасть можливість людям  не отримувати соціальні виплати держави, а заробити гроші, а також підтримати зусилля місцевого самоврядування по створенню робочих міць.

Геннадій Зубко наголосив також, що співпраця з ПРООН активно ведеться впродовж тривалого періоду часу: «Зокрема у співпраці з ПРООН було розроблено Гуманітарний план реагування і визначено конкретні кластери допомоги в напрямку освіти, охорони здоров’я, гуманітарного допомоги».

Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Шігекі Сумі повідомив, що Урядом Японії надається фінансова допомога у сумі 16,6 млн. доларів Україні у співпраці із ООН.

«Нинішня допомога в основному орієнтована на надання соціальних послуг та поліпшення умов проживання – включає в себе професійне навчання, підтримку започаткування нових бізнесів. Я сподіваюсь, що цей грант на суму 16,6 млн. доларів допоможе внутрішнім переселенцям, які стали жертвами конфлікту на Сході України», - сказав посол.

Геннадій Зубко та Координатор системи ООН та Постійний Представник ПРООН в Україні Ніл Вокер підписали документи про реалізацію проекту «Економічне та соціальне відновлення Донбасу» із загальним бюджетом 5 млн. доларів. Проект реалізуватиметься Мінрегіоном задля підвищення рівня життя місцевого населення Донецької та Луганської областей, створення робочих місць та розвитку підприємництва. Реалізація зазначених цілей відбуватиметься шляхом проведення професійних тренінгів, підтримки малого та середнього бізнесу, а також розбудови інституційної спроможності Уряду щодо створення сприятливого бізнес клімату.

Також підписано документи про реалізацію Проекту «Швидке реагування на соціальні та економічні потреби внутрішньо переміщених осіб в Україні» із загальним бюджетом 6,3 млн. доларів. Проект реалізуватиметься спільно з Міністерством соціальної політики та спрямований на підвищення рівня життя вимушено переселених осіб, створення робочих місць та розвитку підприємництва.