02.05.2015

29 квітня у Державному агентстві водних ресурсів відбулося засідання Міжвідомчої комісії по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ на травень 2015 року. У ньому взяли участь представники Держводагентства, Міністерства аграрної політики та продовольства, Державного агентства рибного господарства, ДП НЕК «Укренерго», ПАТ «Укргідроенерго», Укргідрометцентру, ДП «Укрводшлях», ДП «Енергоринок», Дніпровського БУВР та українського центру з контролю та моніторингу захворювань.

На засідання розглянуто інформацію Укргідрометцентру щодо прогнозу водності в басейнах Дніпра та Дністра у травні 2015 року та пропозиції учасників Міжвідомчої комісії щодо режиму роботи дніпровських та дністровських водосховищ у травні.

Виходячи з гідрометеорологічної і водогосподарської обстановки на Дніпрі, гідрологічного прогнозу на травень, розрахунків АСУБ-Дніпро та з метою забезпечення питного водопостачання населення, підтримання екологічно-безпечного стану дніпровських водосховищ, умов для нересту риби та раціонального використання гідроенергетичного потенціалу каскаду, були встановлені оптимальні режими роботи дніпровських водосховищ на травень цього року.

Зокрема: по Київському та Кременчуцькому водосховищах ГЕС працюють в режимі наповнення. По Канівському, Дніпровському та Каховському водосховищах ГЕС працюють на притокових витратах. По Дніпродзержинському водосховищу ГЕС працює на притокових витратах із забезпеченням постійних попусків у нижній б’єф не менше ніж 400 куб. м/с згідно з санітарними умовами м. Дніпропетровська.

З метою покращання екологічної ситуації у пониззі Дністра внесено зміни в режим роботи Дністровського водосховища на період проведення екологічного (репродукційного) попуску продовживши максимальні скиди з водосховища до 5 травня включно. Подальший режим роботи водосховища здійснюватиметься відповідно до встановленого регламенту скидів.

Після завершення екопопуску для забезпечення водоспоживачів на нижче розташованій українській ділянці Дністра здійснюється рівномірний попуск у нижній б¢єф Дністровського водосховища витратами 120-130 куб.м/с.

Міжвідомчою комісією рекомендовано закладам Державної санепідслужби забезпечити постійний контроль за якістю води та санітарним станом у зонах питних водозаборів. Про зміни якісного стану води інформувати Держводагентство, Мінприроди, Держсанепідслужбу та інших заінтересованих учасників водогосподарського комплексу Дністра.