03.05.2015

16 травня у Києві традиційно відбудеться святкування дня Європи. Робочий план підготовки та проведення заходів у рамках святкування затверджено розпорядженням КМДА.

Основні заходи відбудуться на Михайлівській площі. Зокрема, програмою передбачені парад барабанщиць, виступ Зведеного військового оркестру гарнізону м. Києва, офіційна церемонія відкриття Дня Європи за участю керівництва держави та міста і світлове шоу, яке символізуватиме єднання України та країн Європейського союзу.

Традиційно, до програми святкування увійшли культурно-мистецькі та концертні заходи. Серед запланованих – Міжнародний фестиваль традиційних культур «ЕтноЄвропа», в рамках якого планується проведення міжнародного ярмарку народних ремесел, презентація фольклорних програм та кулінарних традицій різних країн Європи; виставковий проект «Європа наш дім»; Фестиваль класичної музики, творів української музичної культурної спадщини, проектів сучасних митців та юних композиторів «За єдину європейську Україну»; концерт європейської і української хорової та інструментальної музики та інші.

Серед спортивних заходів, що увійшли до програми святкування Дня Європи, – велопробіг «Media Cup», легкоатлетичний пробіг «Euro Run 2015», змагання з велосипедного спорту на шосе «Критеріум до Дня Європи» та екстремальний проект «FreeGen SHOW».

Спеціально до Дня Європи на Співочому полі Печерського ландшафтного парку відриється виставка квітів «Україна Європейська», присвячена країнам Євросоюзу з нагоди  65-річчя від дня створення ЄС. Ландшафтні дизайнери «Київзеленбуду» вже створюють ескізи-макети, що передадуть особливість та колорит кожної з перших країн-учасниць, а дизайнери планують використати в роботі новітні технології: різнорівневе освітлення, площинний мінімалізм та естетичний конструктивізм. Кияни та гості столиці зможуть побачити квіткові композиції, виконані в кольорах прапорів перших десяти країн – членів ЄС.

Окрім перерахованих заходів, на киян та гостей столиці чекатимуть безліч виставок, концертів та акцій. Інформація про кожну подію та локацію буде опублікована на офіційному веб-порталі КМДА.