05.05.2015

Міжнародні донори та експерти позитивно оцінили роботу Міністерства аграрної політики та продовольства з реформування галузі та висловили готовність підтримати Україну на цьому шляху.

Перші здобутки та наступні кроки в модернізації агропромислового комплексу обговорили в рамках Міжнародної конференції на підтримку України. Зокрема, темами для дискусії стали стратегія розвитку сільського господарства, дерегуляція, розширення експортних можливостей та залучення іноземних інвестицій.

Співзасновник Фонду інновацій та розвитку (Грузія) Георгій Вашадзе підкреслив, що український ринок є одним з найперспективніших в Європі майданчиків для іноземного бізнесу. Отже метою є не стільки підвищення конкурентоспроможності, скільки мотиваційна робота з інвесторами. «Головне завдання — знизити чинники демотивації. Для цього потрібно знищити корупцію та унеможливити факти завищення повноважень керівників на місцях. Разом з Міністром аграрної політики ми виділили найбільш важливі кроки в досягненні цих завдань — дерегуляція, демонополізація, деконцентрація, децентралізація і дебюрократизація. Сьогодні в міністерстві досить досвідчена команда, і я впевнений, що наша співпраця принесе позитивні результати у найкоротші терміни», — сказав експерт.

Зі свого боку регіональний менеджер IFC в Україні та Білорусі Руфат Алімарданов повідомив, що в рамках підтримки Україні, організація готова розглянути можливість взяти на себе частину банківських ризиків: «Аби перетворити аграрні перспективи на конкретний результат, необхідні інвестиції. Проте прозорість використання всіх залучених коштів необхідно дуже ретельно відслідковувати».

У той же час директор департаменту сусідніх держав Європейського банку Хейнц Олберс та Президент Американо-української ділової ради Морган Вільямс акцентували увагу на першочерговій необхідності модернізувати транспортну логістику, без якої неможливо розширювати географію експорту та нарощувати його обсяги.