06.05.2015

Міністр соціальної політики України Павло Розенко прогнозує непросту дискусію у Парламенті під час обговорення внесених Урядом законопроектів щодо проведення в Україні реформи системи пенсійного забезпечення. Про це він заявив сьогодні під час селекторної наради Пенсійного фонду України, нагадавши, що 30 квітня у Верховній Раді зареєстрований пакет змін до законодавства щодо запровадження другого і третього рівнів пенсійної системи та уніфікації принципів роботи солідарної системи.

Він висловив переконання, що іншого шансу реформувати систему пенсійного забезпечення в Україні може не бути. „Або ми голосуємо зараз, або шанси провести реформу в майбутньому будуть мінімальними”, - сказав Міністр.

„Солідарна пенсійна система у нинішньому вигляді не має майбутнього. Вона може існувати тільки за рахунок багатомільярдних державних дотацій, - заявив Павло Розенко. – Пенсійній системі потрібно підставити плече у вигляді накопичувального і недержавного рівнів”.

Основними положеннями пенсійної реформи він назвав „встановлення соціальної справедливості – призначення пенсій за єдиними прозорими принципами, відмову від поділу пенсіонерів на привілейованих і загальну масу, запровадження професійних пенсій для окремих категорій пільговиків, введення накопичувальної системи та розвиток недержавного рівня пенсійного забезпечення”.

„Ми не можемо повторити негативний досвід попередніх спроб реформування пенсійної системи, - наголосив Міністр. – Сьогодні ми підходимо до цього вкрай складного завдання комплексно”. Головним завданням глава Міністерства назвав те, щоб „люди відчули, що реформа проводиться не для „галочки”, не для зовнішніх інвесторів, а для підвищення якості і рівня життя людей”.