06.05.2015

Транспортники України та Федеративної Республіки Німеччина 5 травня у Києві обговорили питання двостороннього співробітництва щодо подальшого розвитку залізничної галузі. Обговорення відбулося в рамках візиту до Києва Державного секретаря Міністерства транспорту та цифрової інфраструктури ФРН Райнера Бомби. У робочих зустрічах з німецькою делегацією взяли участь керівництво та фахівці Міністерства інфраструктури України, менеджмент Укрзалізниці, а також фахівці у галузі дорожнього господарства та водних шляхів, оскільки на в ході переговорів йшлося про співпрацю і в цих напрямках.

Заступник Міністра інфраструктури України Микола Снітко зазначив, що для України є цінним успішний досвід ФРН щодо реформування залізничного транспорту і наголосив на необхідності консультацій німецьких колег щодо оцінки моделі реформування українських залізниць, нової редакції Закону України «Про залізничний транспорт», недискримінаційного доступу до інфраструктури учасників транспортного ринку з дотриманням вимог безпеки, розподілу господарюючої та управлінської функцій і визначення механізмів імплементації директив Європейського Союзу в залізничній галузі.

«Україна враховує досвід реформування залізничної галузі багатьох держав. В ФРН цей процес розпочався понад 20 років тому і є відчутні позитивні зміни. Тому ми зацікавлені у продовженні співпраці, обміну досвідом у подальшому, зокрема, і в питанні розробки стратегії розвитку залізничного транспорту», - зазначив Микола Снітко.

За його словами,  сьогодні залізничний транспорт України забезпечує майже 80%  вантажоперевезень та 45% пасажироперевезень, важливо ці обсяги не втратити в умовах значної зношеності рухомого складу та дефіциту коштів.

У свою чергу, керівник відділу залізничної політики Міністерства транспорту та цифрової інфраструктури ФРН Вольфганг Кюпер наголосив на великій підтримці держави німецьким залізницям, зокрема, у погашенні боргів, так держава досі сплачує 4,5 млрд. євро щороку боргових зобов’язань, а для розвитку приміського сполучення та інфраструктури федеральні землі отримують від держави 7,5 млрд. євро. В Україні ж держава не може взяти на себе роль компенсатора коштів, тому необхідно побудувати ефективну структуру в процесі акціонування.

Як зазначив Микола Снітко, в Україні на компенсацію збиткових пасажирських перевезень залізниці щорічно витрачають близько 37 млн. євро за рахунок вантажних  перевезень, що економічно не ефективно. У приміському секторі існує необхідність монетизації пільг. Очікується, що акціонерне товариство «Українська залізниця» буде створене вже у вересні цього року.