07.05.2015

6 травня Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков зустрівся з Директором з прав людини Генерального Директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи Крістосом Джіакомопулосом. У зустрічі також брали участь  перший заступник міністра Ека Згуладзе та заступник міністра  з питань євроінтеграції Тігран Авакян.

Сторони обговорювали питання реалізації реформування правоохоронних органів в Україні та співробітництво міністерства внутрішніх справ  з Радою Європи.

«Ми проводимо експеримент з впровадження патрульної служби у містах-мільйонниках – Харкові, Одесі, Львові та Дніпропетровську. Питання забезпечення правопорядку принципово зміниться. З точки зору дотримання прав людини, робота правоохоронної системи має на меті якісно змінити взаємодію міліції та суспільства,» – підкреслив Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

За словами очільника відомства, для повних змін системи необхідно, не втрачаючи темпів, все ж таки змінювати законодавчу базу.

Крім того, під час зустрічі обговорювалось питання психологічної  реабілітації тих, хто повернувся із зони АТО.

За словами Арсена Авакова, суспільство отримало проблему адаптації  учасників бойових дій  до мирного життя. І якщо не надавати психологічної допомоги учасникам антитерористичної операції – це буде гальмувати усі заплановані зміни у суспільстві.

«Питання дуже делікатне й «чутливе». На жаль, випадок, який стався в Києві, щодо загибелі міліціонерів – яскравий тому приклад.  Затримані – учасники АТО. Програма реабілітації після воєнних дій має бути системною і саме у цій площині  ми потребуємо допомоги.  Ми будемо вдячні країнам-членам Ради Європи  та Сполученим Штатам за надання консультацій, методик та практичних порад», – підсумував Міністр внутрішніх справ України.