07.05.2015

Уряд лібералізував тарифоутворення міжміських внутрішньообласних пасажирських перевезень і привів норму щодо регулювання міських тарифів у відповідність до Закону «Про місцеве самоврядування». Для цього Кабінет Міністрів вніс зміни до постанови КМУ № 1548 «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)».

Розроблений Мінекономрозвитку документ, по-перше, скасовує державне регулювання обл(міськ)держадміністраціями тарифів на перевезення пасажирів автобусами в приміському та міжміському сполученні всередині областей. Так, вільне тарифоутворення міжміських маршрутів між областями застосовується ще з 1996 року.

Лібералізація тарифоутворення сприятиме створенню конкурентних умов діяльності у цьому сегменті транспортних послуг, залученню інвестицій для оновлення та поповнення парку автобусів, підвищенню якості й безпечності перевезень.

По-друге, із Постанови виключається норма стосовно визначення повноважень обл(міськ)держадміністрацій з регулювання тарифів на міські пасажирські перевезення (метрополітен, автобус, трамвай, тролейбус), оскільки вона суперечить Закону «Про місцеве самоврядування», за яким тарифи на ці послуги встановлюються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад.

Міські пасажирські перевезення є соціально значущими послугами. Відповідно до Законів «Про автомобільний транспорт» та «Про ціни і ціноутворення», вони мають надаватися за тарифами, визначеними уповноваженими органами. Тому у сфері міських пасажирських перевезень зберігатиметься державне тарифне регулювання, яке буде здійснюватися органами місцевого самоврядування згідно із Законом «Про місцеве самоврядування».

Довідково

Повноваження органів виконавчої влади у сфері ціноутворення, а також перелік послуг, які підлягають державному тарифному регулюванню, у разі, коли це не визначено Законом, встановлює Кабінет Міністрів (відповідно до Закону «Про ціни та ціноутворення»).