07.05.2015

Прес-служба Міністерства соціальної політики Міністр соціальної політики України Павло Розенко сподівається, що Парламент розгляне та ухвалить внесений Урядом пакет законопроектів щодо реформування пенсійної системи до завершення роботи другої сесії ВР. На цьому Міністр наголосив під час зустрічі із постійним представником МВФ в Україні Жеромом Ваше.

«Внесені Урядом законопроекти щодо реформування пенсійної системи містять основні параметри, прописані як у коаліційній угоді і програмі діяльності Уряду, так і в меморандумі з МВФ», - сказав він, уточнивши, що йдеться про запровадження трирівневої пенсійної системи.

«Сподіваюся, що Парламент зможе ухвалити відповідні закони до липня, до літньої перерви в роботі Парламенту», - підкреслив Павло Розенко.

За словами Міністра, пенсійна реформа не зводиться лише до ухвалення відповідних законів. «Ми будемо рухатися до того, щоб усунути ті фактори, які сьогодні ведуть пенсійну систему до колапсу. Пенсійний фонд повинен перетворитися на класичну страхову організацію, яка буде надавати не соціальну допомогу в певних обсягах, а при настанні страхового випадку, яким є вихід на пенсію, буде виділяти людям ті кошти, які вони реально заробили», - пояснив Павло Розенко.

У свою чергу, Жером Ваше підкреслив, що пенсійна реформа є чи не найважливішою соціальною реформою, яку започаткував Уряд, та запевнив у тому, що фахівці МВФ готові надати всебічну експертну підтримку урядовим ініціативам.