07.05.2015

Заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі – Торговий представник України Наталія Микольська взяла участь у засіданні Генеральної ради СОТ і зустрілася з Генеральним Директором СОТ Роберто Азеведо.

У рамках відрядження до Швейцарської Конфедерації, 4 - 5 травня 2015 року, відбулися зустрічі з представниками делегацій ЄС, Канади, США та представниками Секретаріату СОТ. Також Наталія Микольська провела зустрічі з представниками ЄЕК ООН.

Серед питань порядку денного засідання Генеральної ради СОТ ключовими були: стан підготовки до проведення 10-ї Конференції міністрів (що має відбутися 15 - 18 грудня 2015 року у Найробі, Кенія); діяльність СОТ після попередньої Конференції міністрів (у грудні 2013 року, Балі, Індонезія); процес імплементації Балійських домовленостей.

Участь у цих заходах сприятиме використанню переваг членства України у СОТ для захисту торговельних інтересів держави й забезпечення дотримання прав та інтересів України як члена СОТ, узгодженню проблемних питань (зокрема відновлення платіжного балансу), координації дій з іншими країнами в рамках комітетів та органів СОТ і діяльності з приєднання й імплементації Угоди про спрощення торгівлі та Угоди про державні закупівлі. Також це нагода оптимізувати переговорні процеси з країнами – кандидатами на вступ до СОТ.

“Багато продуктивних зустрічей, теплий прийом, цікаві обговорення, поради, конструктивна критика, пропозиції допомогти й підтримати. СОТ - це майданчик для обговорення та вирішення торговельних питань в економічній площині з огляду на міжнародні угоди. Нам слід ефективніше використовувати всі форуми та механізми СОТ для просування й захисту інтересів українських компаній на зовнішніх ринках”, - переконана Торговий представник України. - "Украй важливо найближчим часом визначитися з позицією стосовно продовження в СОТ перемовин щодо оновлених і поглиблених домовленостей стосовно торгівлі сільськогосподарськими товарами, пакета розвитку, торгівлі послугами, аби заявити й відстоювати наше бачення майбутніх правил торгівлі".

Довідково

Світова організація торгівлі (СОТ) – єдина міжнародна організація, що опікується глобальними правилами торгівлі між країнами. Її головна функція – забезпечувати, щоб торговельні обміни відбувалися максимально легко, передбачувано і вільно. СОТ стала наступницею Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (ҐАТТ), укладеної після Другої світової війни. Тож попри те, що СОТ – одна з наймолодших міжнародних організацій, багатосторонній торговельній системі, початково закладеній ҐАТТ, вже понад 60 років. Об’єднує 165 країн.

Вищим органом СОТ є Міністерська Конференція, яка скликається раз на 2 роки і приймає найважливіші рішення у сфері торгівлі. Керівний орган - Генеральна Рада СОТ. Засідання цього органу проводяться через два місяці для здійснення нагляду за функціонуванням організації та виконанням відповідних угод. Генеральна Рада також є вищим органом для розв'язання спорів і проведення огляду торговельної політики країн - членів.

Секретаріат СОТ розміщується у Женеві, його очолює Генеральний директор, якому допомагають 4 заступники.

З 1 вересня 2013 року Генеральним директором СОТ є Роберто Азеведо (до обрання обіймав посаду Постійного представника Бразилії при СОТ та інших міжнародних економічних організаціях у Женеві).