08.05.2015

7 травня 2015 року в Бельгії відбулась координаційна зустріч держав-членів ЄС щодо реформування енергетичного сектору України під головуванням Керівника Групи підтримки України Пітера Балаша.

Членами української делегації стали начальник управління європейської інтеграції Міністерства енергетики та вугільної промисловості України Михайло Бно-Айріян та перший заступник голови парламентського комітету з питань ПЕК, ядерної політики та ядерної безпеки Олександр Домбровський.

Головним завданням української сторони під час заходу було поінформувати європейських колег про досягнуті результати та поточний стан реформування енергетичного сектору, окреслити основні пріоритети та можливі напрямки подальшої співпраці з ЄС в енергетичній сфері на найближчий період.

На основі даних, представлених М. Бно-Айріяном та О. Домбровським, відбулася закрита дискусія між представниками ЄС, під час якої європейська сторона сформувала консолідовану позицію щодо пріоритетів майбутньої підтримки енергетичного сектору України.

Європейські колеги, зокрема Пітер Балаш та Янез Копач, відзначили суттєві зрушення та позитивну динаміку у реформуванні енергетичного сектору України. Водночас вони підкреслили важливість та необхідність сталих, послідовних дій, спрямованих на досягнення визначених пріоритетів та завдань в енергетичній сфері.