08.05.2015

Землевпорядники Волинської області за результатами моніторингу територій визначили понад 540 га землі державної і комунальної власності для надання учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів для будівництва і обслуговування житлового будинку, ведення садівництва, індивідуального дачного будівництва.

«Одним із варіантів, які розглядалися у контексті вирішення цього питання, був пошук та визначення необхідних земельних ділянок на територіях так званих господарських дворів колишніх колгоспів, які упродовж тривалого часу не використовувалися», – розповів в. о. начальника Головного управління Держгеокадастру в області Василь Василенко.

Відтак, територіальним підрозділам Держгеокадастру в районах Волині було дано доручення: спільно з представниками сільських, селищних рад здійснити моніторинг таких територій. «Як наслідок – віднайдено ще 541,3 гектара землі господарських дворів, які не використовуються і можуть бути придатні для надання учасникам АТО під житлову забудову», – зазначив посадовець.

Найбільше площ, перспективних для забудови волинськими воїнами, є у Старовижівському (241,7 га), Локачинському (81,6 га) та Любешівському (50,8 га) районах.

Нагадаємо, в області триває процес інвентаризації земель, який зокрема  спрямований на пошук та визначення наділів, аби в подальшому надати їх учасникам АТО з Волині. Результат цієї роботи – визначення 70 тисяч гектарів земель сільськогосподарського призначення за межами населених пунктів, які потенційно можуть бути передані у власність. З них: для ведення особистого селянського господарства придатні понад 68 тисяч га, для садівництва (ділянки, які знаходяться біля райцентрів, великих сіл, селищ та містечок) – близько 1100 гектарів.

З процедурою передачі земельних ділянок державної та комунальної власності у власність громадян та відповідною покроковою схемою можна ознайомитися у розділі офіційного веб-сайту Держгеокадастру «Інформація та роз’яснення щодо землеустрою та охорони земель»